Kapadokija – dviejų dienų kelionė lietuvių kalba

Kapadokija – išskirtinis Turkijos regionas, pasižymintis unikalia gamta ir istorija. kuris formavosi po vulkanų išsiveržimų ir žemės drebėjimų metu. Kontūrai keitėsi vėjo ir lietaus pagalba. Mistiniai siluetai radosi veikiant gamtos jėgoms. Žmonės taip pat prisidėjo prie kraštovaizdžio kūrimo tiek skleisdami naują tikėjimą, tiek slėpdamiesi nuo persekiojimo ir užpuolimų. Taip atsirado požeminiai miestai, namai olose, bažnyčios ir vienuolynai slėniuose. Kapadokija turtinga ne tik savo istorija, bet ir spalvinga gamta. Čia sugrįžti traukia vėl ir vėl.

Labai ankstyvas išvykimas iš Antalijos regiono. Pakeliui pusryčiausite. Kylant saulei atsivers kalnų ir slėnių panorama. Kelias tarp Antalijos ir Konijos yra gražus tiek žiemą, tiek vasarą, nes kalnai keičia kalnus jų papėdėse rangosi slėniai. Sustosime Konijos mieste – Mevlanos vienuolių ir besisukančių dervišų religiniame centre. Lankysimės Mevlanos muziejuje ir mečetėje, kurioje palaidotas Džalal ad Din Muhammad Rumi – sufijų filosofas ir poetas. Pietausite Aksaray mieste. Toliau kelionę tesite Nevšehiro miesto link ir pakeliui lankysitės Saratli požeminiame mieste. Tokių požeminių miestų Kapadokijoje buvo nemažai ir prieš daug amžių jie buvo vienintelis išsigelbėjimas nuo priešų. Toliau važiuosite Gioreme miestelio link. Čia yra žymusis Gioreme muziejus po atviru dangumi, Pro Čavušin kaimelį važiuosite keistos formos bokštų – Pašabag link. Juos žmones vadino labai įvairiai, priklausomai nuo to ką matė ir ką įsivaizdavo. Taip atsirado pavadinimas fėjų kaminai. O gal iš tiesų čia vis dar gyvena fėjos. Galiausiai judėsite viešbučio link. Vakarienė viešbutyje ir nakvynė. Už papildomą mokestį gali būti organizuojamas “Turkiškos nakties“ vakaras.

Pusryčiai viešbutyje. Už papildomą mokestį gali būti organizuojamas skrydis karšto oro balionu. Skrydis anksti ryte kylant saulei. Po pusryčių išvykimas Učhisar pilies link. Ši pilis ne pastatyta, o iškalta kalne. Aplinkui taip pat daugybė namų kalne, kuriuose žmonės jau negyvena. Grožėdamiesi gamta ir stabtelėję keletui nuotraukų panoraminėse aikštelėse važiuosime iš Kapadokijos Antalijos link. Pietūs Aksaray mieste ir vakare sugrįšite į viešbučius Antalijos regione

Ši dviejų dienų kelionė jums paliks neišdildomą įspūdį, nes pamatysite kitokią Turkiją. Ekskursijos metu lankysitės tekstilės, keramikos ir onikso centruose.

Grupė renkama gegužės 17-18 dienos kelionei. Kelionės kaina asmeniui 105€. Dėl kelionės užsakymo reikia kreiptis į kelionių organizatoriaus “Itaka“ atstovus Antalijos regione.

Papildomai kainuoja nakvynė vienviečiame numeryje

Categories: Uncategorized | Žymos: | Parašykite komentarą

Įrašo naršymas

Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogą talpina WordPress.com.

%d bloggers like this: