Ramadano mėnuo Turkijoje

Pastaba: 2020 metais Ramadano pradžia Turkijoje balandžio 23 d. po saulės laidos, todėl nuo 24 d. saulės patekėjimo prasidės badavimas.

Ramadanas – devintasis metų mėnuo, Turkijoje vadinamas Ramazan. Žinoma ne šiuolaikinėje turkų kalboje. Ir devintasis metų mėnuo kalbant apie mėnulio (islamo, musulmonų ar hižri) kalendorių. Visos islamo šventės yra švenčiamos pagal mėnulio kalendorių, taigi, mūsiškai kalbant kasmet pasislenka po dešimt ar vienuolika dienų atgal. Šio pasninko ir susilaikymo mėnesio metu nuo pat saulės patekėjimo iki saulės laidos negalima nei valgyti, nei gerti. Taip pat reikia susilaikyti nuo meilės žaidimų. Tai rimties ir apsivalymo mėnuo. Net ir nusileidus saulei nedera pulti prie stalų. Paprastai pirmasis dienos maistas – iftar turėtų būti simboliškas – alyvuogė. Šį mėnesį galima pamatyti kaip vakarėjant kai kurie restoranai ir kavinės ruošia stalus, neša maistą ant stalų. Ir tai bus auka – maistas besilaikantiems pasninko. Neretai būna, kad labiau tradicinės maitinimo įstaigos šį mėnesį dienos metu nedirba ir atsidaro tik pirmajam maistui. Miestų aikštėse savivaldybės ir įvairios organizacijos taip pat organizuoja pirmąjį dienos maistą ar renginius. Galite išvysti pakabintus žibintus ir sveikinimo girliandas ant mečečių minaretų. Ramadano žibintas – tradicija, atkeliavusi iš Egipto. Šį mėnesį reiktų suprasti besilaikančius pasninko. Tai gali būti viešbučių darbuotojai, tai gali būti pareigūnai ar bankų tarnautojai, tai gali būti prekeiviai ar eiliniai sutikti žmonės gatvėje. Sunkiausia dirbantiems su maistu ir prie maisto ar gėrimų, taip pat esantiems lauke vidury dienos kai šilčiausia.

Gerbkime žmonių pasirinkimą, o šio pasninko mėnesio metu būdami Turkijoje, vietinius žmones galite pasveikinti sakydami “ramadan karim“ arba “ramazan karim“. Net jei žmogus nesilaiko pasninko ar nėra religingas, taip jūs parodysite pagarbą jo kultūrai ir papročiams.


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.