Keliaukite su manimi Turkijoje

Šią vasarą galite keliauti su manimi Turkijoje. Na, o pažįstamų kelionių agentų prašau užsiminti apie mane savo klientams. Juk drauge žmonėms galime sukurti nepakartojamas keliones. Norėdami mėgautis kelionių malonumais kartu su manimi, tai galite padaryti rinkdamiesi pažintines keliones arba vienos dienos ekskursijas Antalijos regione:

Žaliasis kanjonas – lengva išvyka į Oymapinar nacionalinį parką. Čia prieš kelis dešimtmečius buvo pastatyta užtvanka ir taip susidarė ežeras. Nuostabūs vaizdai, ramus ir gaivinantis vanduo, pietūs. Kelionės metu pakalbėsime ne tik apie Antalijos regioną. Pažvelgsime giliau į turkišką gyvenimą šiandien. Koks jis yra lietuviams.

Antalijos miesto turas – nesudėtinga išvyka į Antalijos miestą. Kelionė puikiai tinkanti norintiems pamatyti Antalijos senamiestį – vieną gražiausių šalyje. Boutique stiliaus viešbučiais turbūt nelabai atsiliekantis šalyje senamiestis vilioja tvarka, stilingomis kavinukėmis ir parduotuvėlėmis. Taip pat leisimės į neilgą iškylą laivų ir pažvelgsime į Antaliją nuo jūros. Ne tik papietausite šios ekskursijos metu, bet ir turėsite laisvo laiko senamiestyje galbūt atrasti sau skanių lauktuvių ar tradiciniais ornamentais puoštą keraminę lėkštę. Man pačiam patinka pabūti senamiestyje. Praėjus pro miesto vartus tarsi patenki visai į kitą miestą.

Pamukalė – ilgesnio kelio verta vieta. Juk tai ne tik gamtos kūrinys, bet ir vienas žymiausių antikinių miestų. Šalia baltosios terasos – medvilnės pilis ir Hierapolio miestas. Žinoma, po žemės drebėjimų iš miesto liko tik griuvėsiai, tačiau vien ko vertas vaizdas nuo teatro, įspūdingo dydžio nekropolis su išsibarsčiusiais sarkofagais ir tumulais. Kelionės metu kalbėsime ne tik apie istoriją, bet ir apie šalies kultūrą. Turkija ne tik antikiniai teatrai ir paplūdimiai. Vyksta festivaliai, parodos. Ne mažiau įdomios temos apie šeimas. Tikra gaivuma vis šylant orams yra vėsokas ežero vanduo. Čia vis dar laukinis paplūdimys, o išsitepus kūną ežero dugne esančiu dumblu galima organizuoti smagią foto sesiją. Beliks dalintis nuotaikingomis nuotraukomis tiesiai iš turkiškų “Maldyvų“. Taip vadinamas Saldos ežeras.

Termesos antikinis miestas ir Antalijos senamiestis. Šios ekskursijos koncepcija puikiai tiks energingiems ir norintiems pažinti žmonėms. Kol nebus įdienoję keliausime į Termesos antikinį miestą. Kilsime serpentinais iki nekropolio, o vėliau kopsime į kalną pėsčiomis. Man šiame antikiniame mieste patinka tai, kad nėra sukultūrinto vaizdo. Kol kas nerasite nei parduotuvėlių, nei kavinių. Čia tik istorija apraizgyta gamtos ir lankytojai. Lipdami nerasite plačių laiptų, asfaltuotų takelių ir daugybės žmonių. Apsiginkluosime vandeniu ir imsime miestą iš esmės. Čia negalėjo patekti net pats Aleksandras Makedonietis, o mes galėsime žvalgytis nuo antikinio teatro į aplink esančius kalnus ir slėnius. Kad viskas būtų dar įdomiau turėtumėte apsiauti patogia sportine avalyne. Tuomet jums galėsiu pasiūlyti kitą leidimosi žemyn taką – dar siauresnį ir sakyčiau kažkiek paslaptingesnį. Pakeliui galima rasti uoloje iškirstų kapaviečių. Po sportinės kelionės dalies keliausime į Antalijos senamiestį. Čia panardysime siauromis gatvelėmis, ramiais skersgatviais ir būsite laisvi pasivaikščioti. Gal norėsite paskanauti šviežiai spaustų sulčių ar mėgautis turkiška kava. Gal karštą dieną gaivinsitės šaltu alumi ar Marašo ledais. Laisvas laikas jūsų norams.

Dviejų dienų kelionė į Kapadokiją lietuvių kalba. Mano šios vasaros svajonė ir tikslas. Kelionės vyksta rusų ir anglų kalbomis, tačiau noriu, kad šis ypatingas regionas būtų pristatomas ir lietuvių kalba. Net iš pažiūros standartinį turą galima paversti į kažką ypatingesnio, smagesnio ir įdomesnio. Ar tai pavyks ir išsipildys mano svajonė priklauso tik nuo jūsų.

Tiems, kas nori judėti, keliauti ir matyti daugiau nei vienas regionas, rekomenduoju pažintines keliones Turkijoje. Pamatysime ne visą šalį, bet pakankamai nemažai. Kasdien judėsime vis kitur. Šios kelionės metu esu tikras įsitikinsite, kad Turkija labai įvairi šalis. O kur dar papildomos pramogos, kurias verta ir pamatyti, ir pajusti ar išgirsti. Tai dervišų mistika ir filosofija, šokis ir muzika. Naktinio Stambulo turas apima įdomiausias vietas: pradedant daugybę amžių skaičiuojančiais objektais, tęsiant detektyvais ir užbaigiant savaitgalio nakties šėlsmu. Kaip dori piliečiai grįžtame į viešbutį apie vidurnaktį, tačiau įspūdžių su kaupu. Juk dieną miestas atrodė visai kitaip, o naktį atsirado daugybė spalvų, šviesų, garsų. Kelionės metu verta dėmesio ir tradicinė turkiška pirtis. Nieko prabangaus, bet juk dažnai sakoma, kad genialumas paprastume. Čia kažkas panašaus, bet tik apie pirtį. Malonus pirties kvapas, čia pat besilankantys ir vietiniai gyventojai, turkiškos arbatos puodelis po pirties malonumų. Ši pažintinė kelionė tikrai verta dėmesio. Drauge keliauti bus smagu.

Dėl ekskursijų atvykę į Turkiją kreipkitės į kelionių organizatoriaus ITAKA atstovus. Tada patogiau iš karto rinktis ir Itakos kelionių paketą. Bus paprasčiau. Dėl pažintinių kelionių užsisakymo kreipkitės į savo kelionių agentus. Šį sezoną kas antrą savaitę turite galimybę prisijungti prie apžvalginio turo Turkijoje “Rytų ekspresas“, o likusį laiką būsiu Antalijos regione.

 


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.