Lietuvos ženklai Izmire, Turkijoje

LR ambasada Turkijoje pasidalino įdomia informacija apie Izmirą. Pasirodo ne tik šiomis dienomis čia atvyksta lietuviai ar lietuvių kilmės žmonės gyventi. Jei atvykstate į Izmirą, tai galite ir patys tai išvysti – šv. Polikarpo bažnyčią.

“…Nors Lietuva yra maža valstybė, tačiau dėl įvairių istorinių aplinkybių daugelyje pasaulio šalių yra gausu Lietuvos ženklų iš skirtingų istorinių laikotarpių.
Valstybinės kultūros paveldo komisijos sukurta duomenų bazė U-PAVELDAS (https://vkpk.lt/u-zemelapis/) kviečia susipažinti su šimtais lietuvybės ženklų užsienyje – atmintinomis vietomis, iškilių lietuvių tautybės asmenybių veikla užsienyje, architektūros, archeologijos, urbanistiniu ir dokumentiniu paveldu.
Platformoje U-PAVELDAS šiuo metu susisteminti duomenys apie Europoje, Azijoje, Australijoje, Afrikoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje esantį Lietuvai reikšmingą kultūros paveldą
Kviečiame susipažinti su LDK paveldu Izmire: Šv. Polikarpo bažnyčioje palaidotas paskutinis Pacų vyriškosios linijos atstovas – Liudvikas Mykolas Pacas. Grafas Pacas mokėsi Anglijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje ir Vilniaus universitete, prisijungęs prie Napoleono armijos dalyvavo žygiuose prieš Rusiją ir Prūsiją. Po pralaimėto 1831 m. sukilimo emigravo į Prancūziją, o vėliau Osmanų imperiją. 1835 m. mirė Izmire…. “

Nuoroda į teksto originalą 

 


Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.