Kultūrinis, istorinis, eko ir sporto turizmas Turkijoje

Dažniausiai pasakyti, kad Turkijoje yra kultūrinis, istorinis, eko ir sporto turizmas – mažų mažiausiai būti nesuprastam. Na tiek to, istorinis yra ir kultūrinio šiek tiek. Pora antikinių miestų ir Stambulo senamiestis. Bandyti įrodyti daugumai, kad yra ženkliai daugiau galimybių, tai panašiai kaip pakeisti upės vagą – eiti prieš gamtą. Žinoma, tai ir kova su didžiaisiais turizmo liūtais.

Stambule nėra vien tik Sultono Ahmeto mečetė, Sofijos soboras ir Topkapi rūmai. Šiame, ilgą laiką sostine buvusiame mieste, gausu muziejų, koks pasirinkimas kruizų Bosforo sąsiauriu ir jūromis, vakaro renginių. Ne tik mieste, bet ir apylinkėse yra gausu vienuolynų ir bažnyčių. Kartais liūdna, kad į viešumą paleidžiami turai – naujienos apima tik tuos pačius standartinius maršrutus, net neužsimenant apie kitas įdomias vietas ir kova vyksta vien tik kaina ar viešbučių žvaigždučių skaičiumi. Ir tai ne vien tik Stambule. Tas pats yra ir kitur. Dažniausiai visa kelionės esmė yra šiltnamio sąlygos: nė krust kažkur toliau, maisto gausa – privalumas, gėrimų gausa – privalumas, baseinų gausa – privalumas. Jei spaudoje pasirodo straipsniai, tai dažniausiai pjudoma ir komentaruose pjaunamasi dėl to kur maistas geresnis, kur kainos geresnės ir žvilgsnis nė kiek nenukrypsta niekur toliau.

Malonu, kad jau daugiau žmonių domisi ir alternatyviuoju turizmu Turkijoje – vis dar alternatyviuoju. Čia sąlygos puikios apskritus metus tiek kultūrinėms ir istorinėms kelionėms, tiek sporto stovykloms ir žygiams. Kultūra ir istorija, tai ne tik antikiniai miestai ir muziejai. Tai ir virtuvė, muzika, šokiai, senos ir naujos tradicijos, gamta. Gausu festivalių apskritus metus. Įvairiuose regionuose galima rasti puikias sąlygas sporto stovykloms tiek vasaros, tiek žiemos metu. Be to yra ne tik Stambulas, Kapadokija ir Viduržemio jūros kurortinės zonos (beje šiose vietose taip pat gausu dar “neatrastų“ vietų). Dažną stabdo tai per šalta jūra įkelti koją, tai per stiprus vėjas ar per kažkoks kambarys viešbutyje, bet juk esmė yra už pastato ribos. Tarp kitko vis populiaresni pačių turkų tarpe tampa žygiai kalnais ir slėniais, kelionės traukiniu. Ir visos šios kelionės vyksta tiek vasaros metu, tiek žiemą. Tiesiog reikia pasirūpinti skirtinga ir tinkama apranga.

Greitu laiku Jums pasiūlysiu alternatyvių kelionių maršrutų ir organizuojamų kelionių datas. Norint vykti į šias keliones galima jungtis prie renkamų grupių ar burtis į savo grupes ir vykti atskirai. Du maršrutai jau yra paruošti ir juos galite rasti prie PAŽINTINIŲ TURŲ TURKIJOJE.

Būna ir taip, kad turai tampa populiaresni ir staiga atsiranda puolančių juos organizuoti, tačiau pradžioje reikia suvokimo apie šį skirtingą keliavimo būdą, nes esmė yra ne tik programos paruošime ir kainos įgarsinime, bet ir programos išpildyme. Kelių kokybė, pravažumas ir praeinamumas, oro sąlygos – visa tai labai svarbu.

Kviečiu visus praplėsti akiratį ir pradėti keliauti bei ilsėtis kitaip.


1 mintis apie “Kultūrinis, istorinis, eko ir sporto turizmas Turkijoje

Komentuokite

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.